طرز تهیه انواع ترشی کلم قرمز

[ad_1]

 %name طرز تهیه انواع ترشی کلم قرمز

طرز درست کردن انواع ترشی کلم

از ترشی کلم قرمز بیشتر برای دورچین غذا و … استفاده می شود. این ترشی خیلی سریع آماده می شود و به روش های متفاوت تهیه می شود.

طرز تهیه ی ترشی کلم شیرین :

مواد لازم برای ترشی کلم قرمز شیرین :

 شکر 7 قاشق غذاخوری
 نمک 1/5- 2 قاشق غذاخوری
 کلم 1 عدد
 سرکه به مقدار لازم

طرز تهیه ترشی کلم قرمز شیرین :

ابتدا یک کلم کوچک را خرد کنید و بشویید و بعد داخل آبکش بریزید، حدود یک و نیم الی 2 قاشق غذاخوری نمک روی آن ها بپاشید و آن را هم بزنید تا به نمک آغشته شود و حدود 1 ساعت به آن استراحت بدهید و هر 20 دقیقه یکبار آن را زیر و رو کنید. تا آب آن خارج شود و بعد آن ها را داخل آبکش بریزید و فشار بدهید تا آب اضافی آن خارج شود. این کار باعث می شود که کلم ها رنگ آلبالویی و قشنگ تر بگیرند.

بیشتر بخوانید:  طرز تهیه آبغوره خانگی

سپس کلم ها و شکر را به صورت لایه لایه داخل ظرفی بریزید و سرکه را تا حدی که روی کلم ها را بپوشاند بریزید. و بعد در ظرف را بگذارید و حدود 2 ساعت به آن استراحت دهید. و بعد داخل شیشه هایی تمیز و خشک بریزید و از آب آن روی کلم ها بریزید. و در شیشه را ببندید و داخل یخچال قرار بدهید و بعد از 2 روز می توانید از آن میل کنید.

درست کردن ترشی کلم قرمز :

%name طرز تهیه انواع ترشی کلم قرمز

درست کردن ترشی کلم قرمز شیرین

مواد لازم برای ترشی کلم :

کلم قرمز 1 عدد
سرکه به مقدار لازم
نمک 2 قاشق غذاخوری
گلپر به مقدار لازم
سیر 1 حبه
فلفل قرمز 1 عدد
بیشتر بخوانید:  طرز تهیه زیتون پرورده

طرز تهیه ترشی کلم قرمز :

ابتدا کلم را ریز خرد کنید و بشویید، و داخل آبکش بریزید زمانی که آب آن خارج شد حدود یک و نیم قاشق غذاخوری نمک روی آن بپاشید و زیر و رو کنید تا کلم به نمک آغشته شود. سپس 1 ساعت اجازه بدهید تا استراحت کنید در 1 ساعت حدودا 2 تا 3 بار آن را زیر و رو کنید و آن را داخل آبکش بریزید و فشار بدهید. تا آب بنفش آن خارج شود.

سپس سیر و فلفل و در صورت تمایل گلپر را داخل ظرف بریزید و کلم ها را به آن اضافه کنید و بعد سرکه را به آن بیفزایید و آن را مخلوط کنید و بعد کلم ها را داخل شیشه هایی تمیز و خشک بریزید و در آن را بگذارید و اگر عجله دارید آن را در گوشه ای از خانه قرار بدهید و اگر عجله ندارید آن را داخل یخچال بگذارید تا بعد از 2 روز می رسد.

%name طرز تهیه انواع ترشی کلم قرمز

طرز تهیه ترشی کلم قرمز

نکاتی برای تهیه ترشی کلم :

بیشتر بخوانید:  طرز تهیه خيارشور

می توانید سیر و فلفل و گلپر را از آن حذف کنید و به صورت ساده درست کنید. بعد از اینکه ترشی رسید آن را داخل یخچال نگهداری کنید تا به مرور زمان تغییر رنگ ندهد.

برای تهیه ی ترشی کلم حتما از سرکه سفید استفاده کنید. به دلیل اینکه ترشی شما خوش رنگ بماند.

بعد از اینکه آب کلم ها را گرفتید می توانید کلم ها را داخل شیشه یا ظرف مورد نظر بریزید و روی آن سرکه بریزید تا به صورت کامل روی ترشی را سیر بپوشاند.

 

منبع: بیتوته

[ad_2]

مطلب پیشنهادی

طرز تهیه ترشی پوست پرتقال به روش های متفاوت

[ad_1]   درست کردن ترشی پوست پرتقال و پیاز روش تهیه ترشی پوست پرتقال شاید تعجب …