راه حل های سریع برای رفع شوره ریش آقایان

[ad_1]

%name راه حل های سریع برای رفع شوره ریش آقایان

شوره ریش آقایان

آنچه که باید درباره شوره ریش آقایان بدانید

شوره ریش می تواند به علل گوناگونی مانند استفاده از محصولات نامناسب به وجود بیاید که سبب حس خارش در پوست می شود و نگرانی را به دنبال دارد. با ما باشید تا بیشتر بدانید.

شوره ریش چیست؟

شوره سر یک بیماری پوستی رایج است که پوست سر مبتلا می شود. این بیماری به علت به وجود آمدن پوستی قرمز و پوستی که اغلب خارش دارد شناخته شده است. شوره سر بعضی وقتها درماتیت سبورئیک نیز نامیده می شود.

همین مشکل برای موهای صورت هم می تواند اتفاق بیفتد و سبب به وجود آمدن پوسته های سفید و خارش در ریش می شود. با ما باشید تا بیشتر بدانید چه عواملی سبب به وجود آمدن شوره ریش می شود و چطور می توانید آن را درمان کنید.

%name راه حل های سریع برای رفع شوره ریش آقایان

عوامل ایجاد شوره در ریش مردان

عوامل ایجاد شوره در ریش مردان

– خشکی پوست: که در اثر استفاده از محصولات پاک کننده نامناسب به وجود می آید.

– عفونت های قارچی: موجودات ریز میکروسکوپی نور گریز در زیر ریش ها مخفی شده و رشد می کنند.

راهکارهای خانگی برای از بین بردن شوره ریش

ریش خود را بشویید و لایه برداری کنید

باید صورت خود را بشویید و پوست زیر ریش خود را مرتب لایه برداری کنید. صابون های طبیعی و پاک کننده های صورت برای این کار بهترین هستند، زیرا خیلی خشن نیستند و پوست شما را خشک نمی کند. در غیر این صورت، شامپو ریش و نرم کننده ریش را انتخاب کنید که به جز تمیز کردن، صورت شما را مرطوب کند.

بیشتر بخوانید:  ترمیم ژلیش ناخن چگونه است؟

سپس، از یک نوع لایه بردار استفاده کنید. این می تواند یک دستکش لایه بردار باشد ، یا بهتر از آن یک برس ریش. آنگاه می توانید همه پوست های خشک شده و همینطور هر نوع مخمر یا قارچ های دیگر را از بین ببرید.

%name راه حل های سریع برای رفع شوره ریش آقایان

رفع شوره ریش آقایان

شامپوی ضد شوره ریش تهیه کنید

خیلی از آقایان با همان شامپوهای ضد شوره سر، ریش ها را هم می شویند. البته این کار زیانی ندارد اما شامپوهای ضد شوره ویژه ریش نیز در بازار وجود دارد. این شامپوها حاوی ماده موثر برای از بین بردن قارچ ها درمان پوسته های سر هستند.

استفاده روزانه از شاپوی ضد شوره برای ریش توصیه نمی شود. این محصولات بسیار مفید هستند اما پوست زیر ریش را، خشک می کنند. هفته ای یکبار بیشتر از این محصولات برای ریش ها استفاده نکنید. البته لازم است تا بعد از هر بار استفاده هم ریش ها را با مواد مرطوب کننده، مراقبت کنید.

استفاده از نرم کننده عمیق برای شوره ریش

بعضی وقتها سفیدک زدن پوست به علت سرمای سخت زمستان می باشد و پوست شما احتیاج به نرمی و لطافت بیشتری دارد . محصولات نرم کننده ریش به وسیله متخصصین پوست برای این اشخاص تجویز می شود.

به ریش ها روغن بزنید

خیلی از روغن های طبیعی خواص ضد میکروبی دارند. برای رفع شوره ریش بعد از شستن صورت می توانید از یک روغن مناسب و سازگار با پوست تان استفاده کنید. روغن درخت چای در برطرف کردن قارچ و از بین بردن شوره ها یک ماده جادویی است. در ضمن مالش ریش ها و پوست زیر ریش با روغن چای باعث می شود تا خشکی موهای ریش هم از بین برود.

روغن نارگیل، گلرنگ، گل مغربی، روغن جوجوبا و … هم برای از بین بردن شوره ریش و لطافت ریش ها پیشنهاد می شوند.

%name راه حل های سریع برای رفع شوره ریش آقایان

راه حل های سریع برای رفع شوره ریش

شیو کردن ریش

شوره ریش شما را هم کلافه می کند. حال برای این که از شر این شوره ها خلاص شوید، یکی از بهترین راه ها این است که با استفاده از کرم های ویژه، ریش خود را تمیز کنید و آن را شیو کنید و از صابون های دارویی در بخش مورد نظر استفاده کنید و چانه خود را خشک کنید.

بیشتر بخوانید:  چه داروهایی کچل می کنند؟

آبلیمو برای درمان شوره ریش

استفاده از آب لیمو به صورت همیشگی روی قسمت ریش ها یکی از فوق العاده ترین محصول از بین برندن شوره ریش می باشد. قدری آب لیمو را با آب مخلوط کنید و با استفاده از آن ریش ها را به صورت کامل بشویید. این راه حل به سرعت شوره ریش را درمان خواهد کرد.

چنانچه با انجام شیوه های بالا تغییری به وجود نیامد، به یک متخصص پوست مراجعه کنید

در صورتیکه تمام موارد بالا را امتحان کرده اید و هنوز هم شوره ریش دیده می شود، زمان آن است که از یک متخصص حرفه ای کمک بگیرید. امکان دارد شما یک بیماری غیرطبیعی پوستی داشته باشید که سبب ایجاد شوره ریش می شود و برای برطرف کردن مشکل به یک داروی تجویز شده احتیاج دارید.

 

منبع: بیتوته

[ad_2]

مطلب پیشنهادی

نحوه آرایش پوست سفید

[ad_1] آرایش پوست سفید نکات مهم برای آرایش پوست سفید بیشتر خانم ها پوست سفید …